Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je ned čer 16, 2019 10:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon pro 08, 2008 12:30 pm 
Vážený člen

POZOR karta SD musi byt naformatovana ,vykašli se na formátování přes windows formátování, ale sežeň si free utilitu od Panasonicu. Jmenuje se "SDFormatter". Jelikož s SD přišli právě v Macušitě (Panasonic), je to jejich standard a měli by o tom vědět nejvíc. Program najdes na internetu.Ja mam SDFormatter v2.00.3.

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2009 5:54 pm 
Nový člen

Cau, ten tvoj transmitter co je to presne za typ? a aka je kvalita zvuku z toho?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2009 11:10 pm 
Vážený člen

Obrázek

Zvuk je perfektni a protoze mam 220V/12V adapter, tak ho pouzivam i doma na vez.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2009 12:16 am 
Diskutující člen

Tak jsem přečet asi 3x úplně všechno k tomuhle tématu, prozkoumal typy rádií, možnosti řešení a vyvstaly v zásadě 2 možnosti:

1. Investovat cca 2.6K za čtečku SD karet USBConnects2 a mít možnost přehrát 9 krát 99 songů maximálně bez šance přečíst si co je song zač protože po tom spdifu nejde poslat text. A bez cédéčka.

2. Investovat cca 1.2K za redukci Connects2 a 1.9K za nové Sony rádio co má vzadu jack díru pro dálkové ovládání a vepředu aux vstup, smířit se s displejem dole ale zato mít možnost přehrávat mp3 wma cdr a tak dále, dohromady za 3.1K

Pro všechny co se rozhodnou pro stejné řešení jako já, bacha, ne všechny Sony rádia mají vzadu tu 3.5 jackdíru pro externí ovládání !

P.S. Je rozdíl za jízdy vyměňovat cédéčko a SD kartu.

Update:
Tak jsem to zamontoval, ovládání pod volantem funguje, a na horním displeji svítí nápis "Renault", což je zajímavé protože někdo tady někde psal, že mu tam svítí "Kenwood", což by znamenalo že přecejen nějak lze po těch drátech na displej poslat text - když to umí ta redukční krabička Connects2 (nebo rádio).

Předmět příspěvku: origoš philips
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2009 4:32 pm 
Aktivní člen

Zdar kolegové,
témat k autorádiům je tu jako i k ostatním opravdu hodně, než se člověk zorientuje ubude spoustu času :evil: , než zjistí kam vlastně pověsit svůj příspěvek. Ať žije volba "nové téma" :twisted: . Ale teď k věci, mám následující: renault radiosat 4000 philips 22DC449/62L (902221449624,PA2Bis, no cd changer control), je to radio s kazeťákem, moc se mi líbí, a žádám o vaše rady či zkušenosti ve smyslu možnosti nějakého napojení mp3. Využívám kazetového adaptéru a viděl jsem i příspěvek s úpravou na ... scenic.kvalitně... . Přece jen ale, jestli existuje možnost přímého napojení, bylo by to něco jiného. Ty věci s udělátky na vysílání mp3 pomocí frekvence do rádia mi nejsou nějak ..... :roll: .
Tak jestli někdo něco dle toho mého typu, tak kdyby snad někdo jako do počtu, tak raději snad někdo zkuste jako něco .... 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2009 7:20 pm 
Aktivní člen

Nazdar. Nezkoušel někdo toto?? Přijde mi to jako supr věc , je to tedy trošičku dražší ale výsledek by mohl být super ne??
http://www.stualarm.cz/produkt/55xcrn00 ... aux-vstup/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2009 7:32 pm 
Elitní člen

myslím, že to tu už někde je. možná tady na tomhle vláknu před pár stránkama

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2009 6:30 am 
Vážený člen

babajznak - stejne zarizeni, jen v jinem designu uz vlastnim od cervence 2008. Najdi si stranu 10 dole.
Zatim spokojenost.

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2010 7:49 am 
Elitní člen

zkoušel jesm to zapojeni přes to mini iso modrý, ale vysledek žádný nenajde to mám tam radio tuner list, může to být i tim že je to připojený přes cinch a ne přes Jacka?

Předmět příspěvku: Re: zapojeni mp3 na orig.radio renault
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 6:32 am 
Nový člen

Zdravím taky o tom uvažuji.
http://www.rojka-autohifi.cz/55xcrn003- ... aux-vstup/
FM transmitter mi nějak nevyhovoval, rozebírat radio nechci a na nějaké bastlení nějak nemam čas. Tohle je zajímavé řešení a navíc k tomu řeším problém jaké handsfree. A k tomuhle adaptéru lze připojit ještě bluetooth handsfree. Chci se zeptat jestli s touto kombinace má už někdo zkušenosti? Handsfree automaticky zastaví přehrávání a připojí hovor do radia. Ale je nutné mít radio přepnuté na tento adaptér což asi není problém když mam ovládání pod volantem.

PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 5:53 pm 
Aktivní člen

Takže pokud mám staré rádio z roku 99 (radiosat 6010) tak mám prostě smůlu a žádné podobné zařízení tam nenapojím? kazetu jsem zkoušel, kvalita příšerná. Transmitter to samé.

EDIT: našel jsem zajímavý obrázek
Obrázek
http://www.lynchforum.net/lynchforum/th ... 598e39b77e

Ukázka toho, že to nějak předělat musí jít.
Něco jsem našel i zde (jde si o jiné rádio, ale také ze starší série)
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazev ... 2006080001

PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 3:48 pm 
Aktivní člen

Problem pripojeni externiho zdroje k megane radiu me taky trapil dost dlouhou dobu, po vsemoznych neuspesnych experimentech s konektorem na changer jsem to vzdal a vydal se jinou cestou.
Uz se o tom tady nekdo zminoval a dokonce se tu objevil popis na podobne radio. Postup je opravdu jednoduchy a zvladne to kazdy:

Postup je urceny pro radia philips s kazetovou mechanikou, ktery se davaly do meganu do roku 99 tusim, ale nemuzu to rict s jitotou. Ja mam rok 98 a podle fotek si to rozhodnete sami, jestli je to zapojeni podobny

Kapitola 1. - vykuchani radia a demontaz kazetove mechaniky
1. sundat vrchni kryt radia.
2. odsroubovat a trochou nasili odstranit kazetovou mechaniku (stejne ji uz nikdy v zivote nepouzijem).
3. Do kazezovy mechaniky vedou 2 svazky kabelu. Ten co jich je tam vic je ridici a pro nas naprosto zbytecny - ustrihneme a nechame si asi 4cm od konektoru. 2. svazek - 3 zilovy (v tomhle se vede demodulovany zvuk z mechaniky do radia pro pozdejsi zpracovani). Odstrihneme nekde u mechaniky, aby nam zbylo dost od konektoru.

Kapitola 2. - Hack
Ted zacne zabava.
Bohuzel radio je az prilis inteligentni a pozna ze jsme mu mechaniku sebrali. Projevi se to tak, ze se na ni neda prepnout. Kazdopadne jednoduchym reverznim inzenyrovanim se da zjistit jaky ridici kabely vedou na senzory. Predpokladam ze jsou barvy u radii stejny, jestli ne, tak si zjistete multimetrem ktery draty jsou propojeny pri vlozeny kazete do mechaniky a ty spojte na konektoru.

1. spojit na konektoru zluty s orandzovym
2. spojit modry s cervenym a bilym

V tuhle chvili vam pujde prepnout na mechaniku i kdyz tam zadna neni.

Kapitola 3. - pripojeni externiho audia.
Jako asi kazdej jsem nejdriv zkusil napojit zvuk z mp3 na ten svazek 3 kabelu co ved do mechaniky a ono to opravdu "funguje". Ale je to strasne prebuzeny a kdyz jsem snizil hlasitost mp3 na uplny minimum, tak teprve potom bylo aspon rozumet. Tudiz tudy cesta vede, ale bude trnita.
Nekdo se tu zminoval ze tam vlozil 100K odpory a ok. No ok to nebylo, zkusil jsem je tam dat do serie, serioparalelne, udelat delic, ale s kvalitou to nebylo nijak zhavy.

Tudíž je potřeba obejít obvod, ktery se stara o vycisteni velmi slabeho signalu z kazetove mechaniky a způsobuje přebuzení. (je to obvod TEA06575).
Obr1, Obr2
1. Podle obrazku lze vyuzit predpripravene dirky na plosnaku a proste na tvrdo do jedny napajet levej a do druhy pravej kanal.
2. stineni pripojte na stineni puvodniho kabelu co vedl do mechaniky (je to ten holej. cervenej a bilej se vubec nepouzijou a je vhodny je zaizolovat)
3. V tuhle chvili uz by to melo normalne bez problemu hrat(mp3 je treba dat na max).
4. U nekterych zarizeni se muze stat, ze z nich jde nizkofrekvencni brum, ten se mi povedlo odstranit pripojenim stineni primo na kostru radia.
5. Pokud jsou jeste dalsi problemy s rusenim, je mozne to postelovat tema orandzovyma picusama.

Idealnim resenim by bylo postavit si k tomu nejaky korekcni predzesilovac, ktery by ten zvuk jeste upravil a slouzil by jako ochrana pred prepetim apod., ale takto to funguje dobre.

PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 6:40 pm 
Nový člen

Diky vranikovi za funkcni navod. Bohuzel se do meganu montovalo vice typu radii, nastesti dost podobnych. V mem pripade to bylo radio 22DC594/62B, takze popisu drobne rozdily pro nej:

1. Zacatek je stejny, vyberem radio, sundame horni kryt, vykuchame kazetovou mechaniku. Kabely od ni neustrihnem, ale odpojime.

Nejprve jsem se pokusil pospojovat draty (ktere tady maji jine barvy i zapojeni) tak, aby simulovaly sepnute spinace (modry + hnedy + bily + zeleny vsechny dohromady). Bohuzel radio asi potrebuje vedet vic, nez jen polohu spinacu, tak jsem to vyresil jinak.

2. Z mechaniky odsroubujeme plosnak, do ktereho vede siroky konektor. Odstrihneme z neho nepotrebne veci (motor - modry a cerveny drat, nejaky magnet - 2 modre draty, propojeni s kazetou - hnedy a cerny drat).

3. Zkratujeme 2 spinace simulujici vlozenou kazetu http://img858.imageshack.us/f/radio1.png/
4. Cely plosnak (ze ktereho by ted krome konektoru nemelo nic trcet) muzeme zaizolovat a zapojit zpet do radia.

Pripojeni aux vstupu je stejny jako v navodu od vranika, jediny rozdil je v umisteni obvodu TEA06575, ktery je pod spodnim krytem radia.
http://img689.imageshack.us/f/radio2c.png/

5. Ted uz jen staci pripojit oba kanaly, levy na obrazku vlevo, pravy vpravo. Audiozem jsem vzal z druheho konektoru mechaniky (ten tridratovy).
6. Postelovat "oranzovy picusy" & enjoy :)

PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2019 7:22 pm 
Vážený člen

zdravíčko, oživíme starší téma, půjde do jedničkovýho megana dat rádio místo původního Tuner list - update list? na fotkách jsem koukal a ve dvojkovejch meganech je displej dost podobnej - ne li stejnej, jako u jedničkovýho megana po fl... jde mi o funkci displeje a ovládání pod volantem, mám i cd changer a ten má signál SPDIF, takže to by valit asi mělo?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12