Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon črc 23, 2018 5:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: imobilizer
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2005 2:02 pm 
VIP člen

potřebuji poradit kde v Plzni nebo v okolí mi udelají, že se mi imobilizer nebude aktivovat už po 3 min.
a je mi jedno jak toho dosahnou
je to jinak už na pilulku
david

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: imobilizer
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2005 5:32 pm 
Moderátor

Jde to jednoduše udělat v Renault servisu a pokud je slušnej servis tak Ti to udělaj zadarmo.Dělaj to přez počítač :wink:

Naposledy upravil Lada dne úte lis 06, 2007 9:39 pm, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Dělaj to přez počítač
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2005 3:34 pm 
VIP člen

dík Ládo , budu hodně škemrat
david

Předmět příspěvku: Jak to je z immobilzerem..
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2005 11:01 am 
Diskutující člen

Zdar. Mám dotaz ohledně immobilizeru..Koupil jsem Coache dotaženýho z německa a byl u něj jen jeden klíček.Chtěl jsem si teda dokoupit novej a v autorizovaným Renault servisu mi řekli, že novej je za 4.000 a podobně.Ale taky,že immobilizer právě komunikuje s kódem v klíčku, to znamená při zasunutí do zapalování, se načte kód.Já jsem si nechal ale klíč překontrolovat a žádnej kód na něm nemám.Přitom mi immo funguje..Jak to teda je? Znamená to, že je immo propojenej s centrálem a aktivuje se při zamčení auta přes centrál? To by ale znamenalo, že když mi dojde baterka v klíčku a otevřu si auto normálně klíčem, tak neodjedu, protože přes centrál nedeaktivuju immobilizer??A můžu si teda koupit novej náhradní klíč? Jakým způsobem pak teda provedou synchronizaci se stávajícím klíčem?? Nechápu, jak to teda je.. Vysvětlete mi to prosím někdo..Díky moc.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2005 11:03 am 
Diskutující člen

Ještě jsem zapoměl dodat. Mám Megane coach 1998, 1.6...

Předmět příspěvku: Re: Jak to je z immobilzerem..
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2005 1:03 pm 
Admin/Boss

Luky

pravdepodobne jsi to spatne pochopil, pochybuji, ze by v renaultu rekli takovou blbost.

u prvni rady megane se kod nenacita pri zasunuti klicku ale po stisku dalkoveho ovladani. klicky je mozne sesynchronizovat, takze neni problem zakoupit novy (kvuli te elektronice je to ovsem drazsi nez klicek na favorita). pokud se ti vybije baterka, lze kod zadat rucne (hledej tady jak), pro tyto ucely ja vozim v prihradce nahradni, je to pohodlnejsi ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2005 6:16 am 
Davide, jsem taky z Plzně a v Renaultu Hornát u Boleváku na mě nějaký "technik" koukal, že tohle nikdy neřešil, že se někde poptá a ať jakože se ozvu.Tak zajedu k UNI do Stoda, už jsem si o nich mnohokráte přečet´ dobrý reference.Ale pokuď si už u Hornáta byl a už na to přišli, tak dej vědět, ušetřil bys mi cestu do Stoda, taky to musim konečně dořešit, páč zamykat se v autě je dost velká uchylárna ...

PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 8:06 am 
Nový člen

nazdárek lidi chci se zeptat mam na megane I PH2 1.4 16v nevyřešený problém s imobilizerem každý rok když mrzne se řj. přehodí do druhého režimu a pak jsou s tim jen starosti pořád musím shánět nějakej odtah a nechat dát do servisu... tak se chci zeptat čím by to mohlo být a jak tomu přehazování mezi režimy zabránit za odpověď budu moc vděčnej. taky jsem musel odpojit alarm protože když fouká větší vítr tak začne houkat tak jestli to nemá nějaký vliv

PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 3:14 pm 
Nový člen

Zdravim všechny,potřeboval bych poradit a předem díky za jakoukoliv radu.Popis závady:
Sice se tady podobná věc rěšila,ale u mě je problém poněkud složitější.Tedy-přijel jsem večer domů,zamknul auto-klasika.Ráno(-8 C/po odemknutí,vložení klíčku a zapnutí zapalování) kontrolka IMO stále blikala takže jsem nenastartoval a šel pěšky do práce.Odpo 0 C/IMO sice neblikala ale po nastartování nešly blinkry(jen výstražné fung.)a samo se zapínalo vyhřívání skla a stále blikalo žhavení takže na prd.Druhý den už nešel ani centrál,žádné blinkry,osvětlení interiéru a místo IMO stále bliká žhavení.Kód,jak se tady popisovalo,zadat nejde,jelikož nesvítí ani nebliká IMO.Všechny pojistky jsou OK,i ty pod kapotou na obou stranách.Než přestal fungovat centrál,tak mělo auto odběr asi 1,5A,a teď 0,1A.Obávám se,že asi něco vyhořelo,ale proč?Nemohlo se třeba auto přepnout do transportního režimu a lze tento deaktivovat i bez použití diagnostiky?Do auta neteče a vše je suché.Jedná se o typ Mégane 1,9 hdi r.v.99 5ti dvéř.Ještě jednou předem moc díky za jakoukoliv radu.

Čachry s baterkou jsem dělal,nebyla v něm i několik dní a stále stejný.Když nejde kontrolka IMO tak se z místa asi nepohnu.Jsem z něj už na nervy.Přeju všem hezký den. nvtyji@seznam.cz

Předmět příspěvku: Re: Jak to je z immobilzerem..
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 7:31 pm 
Aktivní člen

cenek píše:
Luky

u prvni rady megane se kod nenacita pri zasunuti klicku ale po stisku dalkoveho ovladani. klicky je mozne sesynchronizovat, takze neni problem zakoupit novy (kvuli te elektronice je to ovsem drazsi nez klicek na favorita). pokud se ti vybije baterka, lze kod zadat rucne (hledej tady jak), pro tyto ucely ja vozim v prihradce nahradni, je to pohodlnejsi ;)

Dá se ten imobilizér nějak odstranit? Mám u sedana taky jen jeden klíč a druhej se mi pořizovat nechce.

Renault Megane Kombi 1.4 16v 70kW r.2001, Renault Megane sedan 1.6e 66kW r.1998

Nejlevnější povinné ručení