Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je úte říj 16, 2018 11:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LPG - vlastní zkušenost
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2007 9:32 pm 
Vážený člen

Kdysi jsem se tu ptal lidí, jak je to s LPG v renckách, kdo to má, jak je spokojen, co to obnáší atd... moc informací jsem tehdy nepochytil a tak mě napadlo, že bych tady mohl ve zkratce říct nějaké poznatky, které by do budoucna někomu mohly pomoct třeba v rozhodování.
Sám jsem kdysi měl ve 120tce lpg,ale nebylo to nějak ono...sem tam nějakej ten únik, kdo měl, tak asi zná.
LPG mám v autě teprve necelej měsíc, takže zatím je to jen začátek,ale už ten je krásnej :o) najeto s LPG cca 1800 km.
Montáž byla provedena do Renault Megane 1.4 16V (70kw)r.v.00, najeto 54tis
Takže: vybral jsem si systém LPG - LOVTEC...tento systém je u nás poměrně rozšířen a kamarád, kterej do toho dělá ho doporučil...jeden z nejběžnějších systému, který se montuje do fábii atd...
Nádrž byla umístěna místo rezervy o objemu 60L (nejvíc se do ní vleze 50l)
Spotřeba mi vychází na 8L/100 lpg při ceně 13.60/L..takže když to shrnu, jezdí to za korunu/km a to né vždy jezdím předpisobě...dříve to auto jezdilo za 7,2l/100 v průměru benzínu... výrobce udavá, že se spotřeba LPG o proti benzínu zvedne asi o 10 procent.
Co se týče výkonu...možná je malinko poznat, že auto jde možná trochu hůř do otáček oproti tomu když to jede na benzín,ale ten rozdíl je tam opravdu malej.
Ročně najezdím okolo 30tis, takže investice by se měla poměrně rychle vrátit.
Ze začátku je ta první investice poněkud větší,ale jak tak člověk jezdí, tak je to doopravy rozdíl a to nemáme léto, pač to ty ceny budou trocha jinde.
No, chtěl jsem se jen podělit o zkušenost, třeba to někomu pomůže při rozhodování, já jsem zatím velice spokojen a mohu doporučit 8)
AllInOne

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 6:34 am 
VIP člen

dobry napad, napsat zkusenosti s LPG pohonem. Moc uzivatelu fora nemaji LPG, ale ten kdo o to ma zajem, tak se mu toto urcite hode =D> =D> =D> a Tobe preji aby jsi sbiral jen pozitivni zkusenosti

Předmět příspěvku: lpg
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 6:55 am 
VIP člen

kolik stala prestavba?
a jaky model Lovtecku maš?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 8:06 am 
Vážený člen

David

je to sekvenční vstřikování MAGIC 2-JET...

cena: 29 500,- za systém
1 500,- navíc za teroid nádrž
500,- ukazatel stavu paliva na palubní desce

:roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 11:21 am 
Mám prakticky totožný systém na motoru 1,6 16V za stejnou cenu a jsem s ním zatím (1,5 roku) spokojen. Byly nějaké problémy s napojením na vodní okruh (teplota reduktoru kolísala a tím docházelo k přepínání zpět na benzín), ale to jsem vyřešil. Já mám ještě systém částečně (reduktor) český, teď se myslím montuje jen z italských komponent. Nemám jen jasno v použití svíček, servisák od LPG mi řekl, že není třeba žádné spec. svíčky (hlavně ne ty s více kontakty), ale někde chválí Brisk Silver tak nevím (mám Champion).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 11:46 am 
Já jsem si nechal namontovat LPG na konci září 2005. Mám směšovač od Tartarini + toroidní nádrž. Montáž mně vyšla na necelých 20000 včetně zápisu do techničáku. Od té doby jsem na plyn ujel přes 40000 km. Spotřebu mám uvedenou v podpisu (doporučuji na ni kliknout).
Startuji na benzín a nechám motor zahřát. Na plyn přepínám, když je ručička tak v půlce prvního dílku stupnice. Jednou za čas najedu na benzín okolo 50 km. Rozdíly mezi jízdou na benzín a plyn jsou a to:
Na plyn je pomalejší odezva na přidání plynu při nižší otáčkách (okolo 2000). Nad 2500 už to tak moc poznat není. Naopak při plynulé jízdě po dálnici je snazší udržovat stálou rychlost. Stačí pedál jen trochu lechtat a rychlost 110-130 drží sama. U benzínu musím na pedál šlapat trochu víc. U plynu je navíc dobré se při nižších otáčkách vyvarovat prudkého sešlápnutí pedálu, jinak hrozí zpětný zášleh do sání. Stalo se mi to asi dvakrát u studeného motoru.
U plynu je dost poznat ztráta výkonu v táhlých kopcích nebo u plně naloženého auta. Pokud jedu sám nebo s manželkou (90% jízd), tak to moc problém není, ale nesmím ztratit otáčky. To se potom musím zdlouhavě rozjíždět. V poslední době se ale vyloženě bavím reakcemi řidičů, kteří se mě zoufale snaží předjet (pokud jsem rozjetý a mám před sebou volno) :)
Zatížení auta se u plynu více projevuje na spotřebě.
Ještě jeden postřeh - pocitově teď auto na plyn jezdí líp než na benzín.

LPG jsem pořizoval kvůli snížení nákladů na denní dojíždění do práce. Při současných i minulých cenách benzínu i LPG (Mirošovice 11,90) se to rozhodně vyplatilo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 12:28 pm 
Vážený člen

Stenly: mně se svíčkama nebylo nic řečeno a asi tam půjdou ty, co tam jsou teď zase (jen nevím co tam je :D )

Martin Ben:
To s tou spotřebou je moc moc pěkné :o)
Jak říkáš s tím, že to necháš trocha zahřát, pak až na plyn..já osobně to taky nechmám chvílu brblat na benzín než odjedu z místa, ale nijak moc dlouho zase ne...ale vyvarovávám se abych tomu hned šlápl...
Takže pokud čtu dobře, tak si hodně spokojen, je to tak?

Předmět příspěvku: lovtect
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 4:19 pm 
VIP člen

pekna cena

http://www.autoplyncentrum.cz/cenik-lovtec.html

http://www.autoplyncentrum.cz/renault_megane.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 4:49 pm 
Vážený člen

David - Plzen

Dík :lol: :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 5:09 pm 
Vážený člen

Davide, a jedná se o ten úplně stejnej systém? Teď koukám na web tak různě a ty ceny toho Magicu jsou na tom velice podobně co jsem psal já.

Když jsem sondoval, kde to nechám udělat, tak ty ceny tak všude byly, tak právě na toto koukám:)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 6:09 pm 
Diskutující člen

s LPG som spokojný, mám Scenic 2.0 a spotreba sa pohybuje okolo 10 litrov plynu /1liter=19,90Sk/, takže spokojnosť, žiadne probémy s tým nemám...
keď jazdím na LPG, motor ide tichšie, síce nezaberá divoko odspodu ako benzín, ale rozdiel je minimálny, ide pekne aj na LPG...
najviac by som povedal, že mi pri LPG trpí výfuk, hrdzavie - benzín lepšie spaĺuje a nedostáva sa pri spaĺovaní toĺko vody vo výfuku...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 7:07 pm 
AllInOne píše:
Takže pokud čtu dobře, tak si hodně spokojen, je to tak?
S LPG jako takovým jsem spokojen. V podstatě splnilo moje očekávání. Horší je to s motorem jako takovým. Ale to sem nepatří.

Ke svíčkám - používám předepsané pro můj motor. Nejprve jsem měl NGK, potom Eyquem, teď zase NGK (přesný typ neznám). Rozdíl jsem nepozoroval. Uvažuji o tom, že další svíčky budou speciální pro plyn od Brisku. Na zkoušku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2007 8:11 pm 
Vážený člen

Martin Ben

a nějaký odkaz na takové svíčky? díky ti

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2007 9:42 am 
Brisk Silver

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2007 10:05 am 
Vážený člen

Martin Ben píše:

Díky ti, pokud je zkusíš, tak jdej vědět a nebo dám vědět já :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další