Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je sob lis 18, 2017 1:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kam v Brně
PříspěvekNapsal: sob kvě 27, 2006 5:15 pm 

Zdravím vás všechny a chtěl bych se zeptat na radu kam do servisu v Brně?Mám problém s otáčkami v motoru,když je studenej tak se po nastartování otáčky vůbec nechytnou a drží se silou vůle jen na 500ot/min a až po prošlápnutí plynu se chytnou :( , jakmile ho hned vypnu a znovu startnu tak se už chytne dobře,ale asi zhruba co deset vteřin otáčky spadnou na 500 a pak se zase vrátí a tak to ide dokola!Poraďte mi kde v Brně je dobrej autoservis, nemusí být značkový,hlavně ať tam jsou příjemní a nekoukaj na mě jak na blbce co jim zase veze práci a defakto živobytí-takové blbečky nesnáším,ať to nedělaj když je to nebaví!Dík za radu!

Předmět příspěvku: Re: Kam v Brně
PříspěvekNapsal: čtv lis 16, 2006 1:43 pm 

No, to by mě taky zajímalo. Poměrně dobré reference jsem dostal na Autoservis Dymáček. Ale nevím nevím, mě tam vždycky v okamžiku placení řeknou cenu minimálně o třetinu vyšší, než byla ta avízovaná - divná náhoda... V autoservisu Petrásek mě po opravě, která to vyžaduje, nezměřili a neseřídili geometrii podvozku - což oni ani nedělají, ale mohli mi ŘÍCT, že si to musím nechat provést. Naštěstí mě to napadlo, na geometrii mě pak řekli, že to bylo šíleně nakřivo a minimálně bych rychle zničil gumy. Taky si naúčtovali 2.000 Kč za výměnu motorku ostřikovače, což nevím jestli je moc, ale motorek stojí 800 Kč origoš, takže 1.200 byla práce.

Takže já mám špatné zkušenosti s brněnskými servisy.

Pokud můžu něco doporučit, tak určitě autorizovaný Renault Pokorný v Lesné. Zatím vždycky byla výsledná cena NIŽÅ Í než ta avízovaná, párkrát mi něco opravili zdarma nebo na počkání, neuvěřitelně profesionální, slušné a přesné (termíny apod.) jednání. Ovšem, je to autorizovaný servis a jsou tudíž dražší.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte pro 19, 2006 7:24 pm 

velice dobrej borec na renaulty je na bratislavke ale nespomenu si na nazev firmy ale je to tak uprostred ulice a stavaji tam renaulty :D je tam cervena cedule. jezdim jen k nemu a nemuzu si stezovat. velice rad aji poradi ikdyz by nemusel

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte pro 19, 2006 10:21 pm 

na Bratislavske? Doufam, ze to tam neopravuje nejakej bubak :lol:

zkus vzpomenout 8)

PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2007 5:14 pm 

Poku vím,tak jsou v Brně tři autorizované servisy. Mám firmu s pěti auty. Všechny Mégane II. Jezdil jsem prvně do Opportunity,kde na mě věčně neměli čas,pořád jsem čekal,než budou mít termín. Jelikož potřebuju aby auta jezdila a vydělávala,tak jsem s nima skončil. Pak jsem začal jezdit k Pokornému. Tam to bylo v podstatě to samé,doplněné arogancí některých zaměstnanců. Takže taky nic. Poslední mi zbyl Jih2000. Tam jsem zatím spokojen. Termíny v pořádku,ceny taky. Co mě tam ale nejvíc táhne je příjemná,téměř rodinná atmosféra v tomhle servisu. Můžu ho všem vřele doporučit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2007 6:27 pm 

pitris

no, já bych se autorizovanému servisu raději vyhnul..i když do teď bylo auto pravidelně servisováno, tak když se podívám zpětně na faktury, tak mi připadne, že bych musel začít krást..ročně najedu asi 30tis, tzn 2x do roka na pravidelnou prohlídku a ten ranec..zdá se mi, že tam člověku vymění snad skoro všecko podle faktur...

jinak s tým Pokorným to neslyším poprvé :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2007 11:12 am 

Souhlasim s tim ze co se tyce znackovich servisu v Brne tak JIH 2000 je opravdu nejspolehlivejsi a hlavne nejlevnejsi.Nepatri zrovna mezi velkolepe stanky ale co na tom,prece i s malym kasparkem se da hrat velke divadlo ne.Prijemny personal vstricni a ochotni mechanici.Doporucuji

Předmět příspěvku: Petrásci
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2007 11:49 am 

Tak pěkně pokračuje moje story s Petrásky (garážová firmička v Brně):
http://www.cibaru.cz/ :evil:

Shrnu to:
1. Přestaly jít ostřiikovače, vezu to k Petráskům.
2. Diagnóza: odešel motorek. Léčba: vyměnit.
3. Cena komplet: 2.000 Kč bez účtenky. Na dotaz co tomu bylo a jaké práce se za tu cenu prováděly odpověď: "výměna motorku".
4. Zjišťuji, že origoš Renault motorek stojí 800 Kč. Nasírám se.
5. Po několika měsících opět stejný problém (tj. nejede motorek).

Protože nemám účtenku a chování lidí v tom "autoservisu" bylo hnusný i tak, reklamovat to tam ani nebudu zkoušet. Můžu se jen dohadovat, jestli tam vůbec za ty 2 litry dali novej motorek, nebo ho jen nějak poštelovali. KAždopádně na ně kašlu. Teď přes léto budu jezdit bez ostřikovač a před zimou to dám do autorizovaného servisu. Kašlu na garážový firmy, kde sem zatím zažil akorát neurvalé chování, móresy typu placení bez účtenek a přitom jsem kolikrát nezaznamenal žádný extra posun v cenách. A riziko je taky velké viz story s Petrásky ohledně geometrie podvozku.

PS: pokud se ve svém rozhořčení v něčem pletu, rád se nechám opravit. V autech se moc nevyznám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2007 10:51 pm 

Díky za info
každopádně bych tam zajel, řekl jim to ( i když doklad nemáš) oni si tě budou pamatovat a pokud ti nějak nevyhoví (neřeknou třeba že se ti na to hned podívají - samozřejmě gratis), tak bych jim popřál hezkej den a řekl jim, že ať se nebojí, že se jim postaráš o kvalitní reklamu...
každopádně už tím, že si to napsal sem tak přišli o nějakej kšeft, jen tak dál :)
dostal jsem dobrej tip tady v Brně, s kořínkem jsem volal kdysi a zdál se bejt dobrej, takže ho za 14dní otestuju,potřebuju zkontrolovat auto před dovolenou :roll:

Předmět příspěvku: Petrásci
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2007 6:51 am 

Tak jsem zavezl auto do servisu. Tam mi ukázali motorek, který mi Petrásci (http://www.cibaru.cz/) za 2.000 Kč v listopadu 2006 měli vyměnit. Byl "opravenej" izolační páskou. Síla. V tom servisu mi to teď mimochodem vyměnili za 600 Kč (motorek z vrakáče) a ostřikovače jedou. Trochu rozdíl oproti Petráskům. Samozřejmě jsem k nim pak zajel, ale pán si nic nepamatuje, kdepak výměna, ty 2.000 Kč stála "oprava elektroinstalace a vyčištění motorku". Zcela zřetelně si přitom pamatuju, že tehdy znělo zdůvodnění 2.000 Kč za opravu: "výměna motorku". Nějaká omluva nebo vrácení peněz nepřichází v úvahu.

Ale ti Petrásci jsou vůbec divní. Včera jsem přišel k nim do kanclíku a řekl "dobrý den". Nic. Asi 5 minut si povídali mezi sebou, pak se rozešli a zůstal jsem tam jen já a pán za stolem v kanclíku. Usmáli jsme se na sebe a dívali se. A nic. Asi po dvou minutách (!) jsem už nevydržel čekat, kdy se mě zeptá "co si přejete?" nebo tak něco a začal rozhovor sám. Jinak bysme tam byli snad ještě dnes. Jsou to divní patroni. Kdoví, co tam vůbec v reálu tvoří jejich "podnikání".

Předmět příspěvku: motorek
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2007 9:31 am 

Tady je fotka z mobilu, je tam vidět ten "nový" motorek, ve skutečnosti starý, opravený izolační páskou:

:)

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2007 1:10 pm 

Neda mi to abych nezareagoval. Ten servis na Bratislavske je vlastne na ulici Stara:

Pavel Diviš
Stará 854/9
602 00 Brno-Zábrdovice
Telefon: +420 545 215 537

http://www.firmy.cz/detail/693609-pavel ... ovice.html

Musim pochvalit. Byl jsem tam uz dvakrat. Jednou prkotina - vymena packy blinkru, podruhe vymena poloos a spodnich cepu. Prvni oprava 1900,- , druha 10000,- (poloosy byly nove, ne repas). Zatim spokojenost. Rychle, levne (na tu bidu jinde), seriozni jednani. A svete div se, nevytahoval se na me ani jednou. Jasne, je to blbost, ale potesi to a o necem to svedci...

Předmět příspěvku: Diviš
PříspěvekNapsal: pát úno 29, 2008 12:26 pm 

Přidám se k chvále servisu pana Diviše. Teď jsem byl s Meganem na STK. Auto prošlo, ale bylo nalezeno několik závad. Tak jsem to zavezl k panu Divišovi s touto neurčitou změtí požadavků:

- prosím vyměnit motorový olej (nějakou polosyntetiku) a filtry
- vůle v předních kolech
- špatně brzdí pravé zadní kolo (ještě je to v normě STK, ale na hranici)
- něco teče dole z auta, tuším na STK říkali něco o guferu, ale tomu nerozumím
- divné zvuky od výfuku
- na STK říkali, že na podvozku je cosu gumového zteřelého
- potřebuju seřídit geometrii

Protože mám s panem D. dobrou zkušenost, na rovinu jsem mu řekl, že tomu prd rozumím. Taky jsem si vůbec nedomlouval dopředu cenu ani termín dodání. Ideální koloušek k okradení.

Hádejte, jak to dopadlo? Všechno opraveno. Dokončeno do druhého dne do rána. Cena 3.500 Kč VČETNĚ té výměny oleje, geometrie, prostě všeho.

Nevím, nakolik to byla "báječná" cena. Ale znám firmy, nebudu jmenovat, které by si tam to auto nechaly týden, vymyslely spoustu oprav a chtěly po mě 10 litrů nebo víc...na tak neurčité zadání jako "špatně brzdí jedno kolo" nebo "něco teče z auta" se dá přece vymyslet spousta věcí...

Běžně se mně u pana D. stává, že například nechám měnit nějakou součástku a on při placení řekne: "no ale po rozdělání jsem zjistil že odešla jen tahle část, takže stačilo vyměnit jenom tohle, cena je třetinová oproti tomu co jsme původně domlouvali".

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2009 3:15 pm 

koukám,že je tady už přes rok mrtvo,přesto si myslím,že můj příspěvek patří právě sem.

pořád jezdím do Jihu. teď tam mám novou zkušenost. praskl mi vlnovec na výfuku,jel jsem s tím do Jihu a tam mi řekli,že jedině celej první díl výfuku i s katalyzátorem kolem 19ti tisíc. jinak že jako značka nemůžou. když jsem to odmítl,tak mi zavolali jejich klempíře,že se mám domluvit s ním jestli mi dokáže pomoct. vzal si mě i s autem k sobě na dílnu (je asi 100 metrů od Jihu,ale ve stejném areálu). auto mi zvedl a řekl,že to nebude problém opravit a bude to trvat do hodiny. zajel pro nový vlnovec a navařil mi ho tam místo toho prasklého. stálo mě to i s prací 800kč. prostě paráda.

jen tak při řeči jsem od něho vyzvěděl,že od Jihu má pronajatou klempírnu a lakovnu a dělá na živnost. ukázal jsem mu odřený bok a zeptal se ho,za kolik by mi to nalakoval on. prvně se kroutil,že se mám jít domluvit do Jihu,že jim nebude krást zákazníky. otočil až když jsem mu řekl,že tam jsem se už ptal. řekli mi 10 tisíc a to za pár škrábanců určitě nedám. nakonec jsme se domluvili,udělal mi to za 4.500 a ještě o víkendu,protože auto neustále potřebuju. včera jsem si ho ráno vyzvedával. je opravený ve značkový klempírně a lakovně za neznačkovou cenu. jsem moc spokojenej. prostě na Jih2000 a jeho lidi nedám dopustit.

kdybyste měli zájem,tak má i stránky http://www.amseko.cz. akorát by na nich měl ještě zapracovat :D. má prý i svoje vlastní zákazníky pro který dělá mimo Jih2000. super je,že má přístup ke všemu vybavení Renaultu i ke všem informacím. jen se musíte tvářit,že do značkovýho byste s tím nešli,protože si myslím,že by nesebral práci svému chlebodárci :wink:

PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 6:41 pm 

Zdravím vás kolegové, můj dotaz zcela jistě bude patřit sem, nevím jestli to tu už nebylo ale asi ne pač sem nic nenašel.
Nedávno sem jel na Lesnou kolem židenických kasáren a za mostem když sem zastavil na světlech sem si všiml malýho domečku a na něm autodíly Renault. Cestou zpět sem se zastavil, byla tam paní a ochotná a ceny rozhodně nižší než v autosalonu Renault a díly byly origoš renault, některé i od jiných značek. Obchod je na ulici Karlova 65, Brno (píšou na vizitce už maloměřice)
No a dozvěděl sem se že maji i servis na ulici Filipinského 49, Brno-židenice http://www.autodoupovec.eu/ tak se chci zeptat jestli má někdo zkušenosti tak ať se nám tu rozepíše, jaký sou ceny práce a podobně.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další