Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je úte kvě 17, 2022 10:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stržený závit v náboji
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 12:10 pm 
Nový člen

Na mém meganu coupe rok 2000 jsem měl nějakou dobu načlej závit v náboji tak teďka je v háji úplně. A na 3 šroubech jezdit neni dobrej pocit a dělá to neplechu při vyšších rychlostech. Koukal jsem na díly a nejlepší řešení je to nahradit jinou jetou těhlicí, což je pěkná pálka vzhledem k jednomu zničeným závitu. Jediný co mě napadlo je udělat závit na větší šroub a to bych musel zvětšit i díru u alu kola a nevím jestli to nebude dělat problémy. Má někdo nějaké nápady?

Díky za odpovědi :-)

Předmět příspěvku: Re: Stržený závit v náboji
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 1:08 pm 
Elitní člen

Sada na opravu zavitu, puvodni dira se vyvrta trosku vic,da se do nej vlozka a do te se vyreze novej zavit. Myslim ze zkusenejsi zamecnik by to mel zvladnout a mit na to i technologii.

PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 5:14 pm 
Vážený člen

mám na prodej náboje ze Scenica viewtopic.php?f=5&t=13479 jestli by jsi měl zájem

PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 10:05 pm 
Vážený člen

Nejlepší bude koupit těhlici z nějakyho auta na díly,je jich dost a bude ti tam pasovat třeba i z jiné karoserie. Jen aby seděl rok a ABS.

PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 10:44 am 
Nový člen

Kdyby se to někomu stalo tak dávám info. Jsem po radě z prvního příspěvku poptal po opravech závitů, abych to nedělal doma na koleni tak nejblíž to umějí v Praze kde udělají vložku vcoil na míru závitu a prý na 80% to vydrží jediné co se může stát, že zarezne šroub a vyšroubuje se to s vložkou ale zatím se mu nic nevrátilo cenově to vyjde max 500,- obvykle 200-300 kč. Náboj bohužel nemá smysl samotný měnit protože ložisko se z původního nevyndá takže sehnat náboj s ložiskem a to už něco stojí. Těhlice mě taky napadla, známý má na půdě rozebraného staršího renaulta a právě čeho jsem se bál že ojetá věc může být v podobném nebo horším stavu... sice náboj byl v pořádku ale ložisko bylo v háji. Takže ve finále zkusím koupit pro jistotu nové šrouby ty staré mají už něco za sebou a zaject opravit ten závit. Když tak dám vědět jak se věc zadařila....

PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 12:38 pm 
Aktivní člen

Ahoj,

nuz nespomenul si, ci je poskodeny zavit na prednom alebo na zadnom kolese. Z bezpecnostnych dovodov by som do Heli-coil vloziek nesiel, pretoze ma svoje vyhody, ale aj nevyhody a hlavne tie, ktore si spomenul. vymen naboj za nejaky z ojazdeneho auta, alebo kup novy naboj, napr. comline. podla toho, ze to riesis aj s loziskom, predpokladam, ze sa jedna o zadny naboj.

PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 12:53 pm 
Nový člen

Jedná se o přední levé kolo, risknul jsem to s tou vložkou která mě i s prací vyšla na 300,- ptal jsem se informativně v servisech v jednom my řekli částku necelých 9000,- za opravu. Chápu že je to taková "provizorní" oprava, ale funguje a stálo to zlomek. Jinak to bylo způsobeno tím, že předchozí majitel tam dal krátké šrouby a držely za zlomek závitu a už jsem pořídil o dost delší aby se to neopakovalo :-) Jinak samozřejmě když se tohle neosvědčí tak půjde nový náboj.

Tak snad to někomu do budoucna pomůže jako alternativa.

Nejlevnější povinné ručení