Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon lis 20, 2017 4:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 6:16 pm 

přesně tak, nechápu to, ten mechanik je jinak fakt šikovný. Ale jak se říká: důvěřuj ale prověřuj

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 8:52 pm 

ale aspon ze se na to prislo a nemenily se dalsi veci :D ale jak se rika i mistr tesar se nekdy utne holt se stalo, z chyb se clovek uci

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2009 4:38 pm 

menil už niekto pal filter na MII?
Chystam sa na to ale vraj je viac druhov...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 10:30 am 

[quote="JK"]Zdar..poradí někdo ,jak rozdělám ten filtr bez té zelené rychlospojky??Na jedné straně je,na druhé straně není nic,jen vedení,které se rozšíří na převlčný plast a má po obvodu 3 malé drážky.Zkoušel jsem to páčit šroubovákem a moc to nešlo....[/quote

podle knížky Jak na to se to má speciálnímá kleštěma zmáčknout proti sobě.Prostě kleště mají v obou čelistech vykrojení na hadici na kterou se to nasadí a ta spojka se zmáčkne.Blbě se to popisuje.Nemačká se to naplocho,ale vodorovně ta spojka.No a taky tam píšou,že bez těch kleští to nejde rozdělat,ale český člověk si s tím určitě poradí.:)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2009 5:28 pm 

Tak jsem ho taky vyměnil.Neplánoval jsem,že to budu dělat teď.Jen jsem si koupil filtr,pak si říkám mrknu se,jak to tam vlastně drží.Když už jsem pod tím ležel,tak si říkám zkusím sundat hadičky no a když se to povedlo,takuž jsem ho vyměnil :) Akorát mě praskla horní část objímky která drží filtr a do které se šroubuje vrut.Naštěstí to neupadlo úplně tak jsem to slepil a zatím to drží,ale budu to muset kontrolovat.Nejhorší věc na té výměně je,že teď pořád cítím benzín a ne a ne se toho zbavit.Ale večer v hospodě to snad přejde :D Jinak jsem s tím ještě nejel,ale už při staru je poznat,že je to lepší.Startuje to hned.Poslední dobou to docela dlouho točilo než to chytlo.Ani se není čemu divit.Filtr tam byl asi ještě z fabriky.

Předmět příspěvku: palivový filtr
PříspěvekNapsal: pát úno 27, 2009 9:34 am 

Já mám 2 měsíce Renault megane 1,6 16 V r.v. 1999, COMBI. DÍKY TOMUTO FÓRU PROZKOUMÁVÁM CO JE NUTNÉ NA AUTĚ UDĚLAT. V servise by mi asi řekli úplně všechno vyměňte :)
Díval jsem se na ten diltr, je plechovej, z jedný strany jsou zelený svorky, z druhý strany ne - tam je trochu jinej mechanismus, jak to zde někdo zmínil. Až to budu měnit, hlavně koupit ten správnej (koupím ho asi v autokelly) a zjišťuju, že značka FRAM či MANN je dobrá, tak asi to. Doufám, že to zvládnu hlavně to odpojení a následně zapojení. i KDYŽ SNAD BY TA VÝMĚNA V SERVISE, KDYŽ SI FILTR KOUPÍM SÁM NESTÁLA TOLIK, půl hodiny práce ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2009 7:15 pm 

zdravim megose tak dneska jsem konecne menil palivovej filtr a jako ze parada behem par minut to bylo hotovy nic tezkeho na tom fakt neni akorat si davejte pozor az budete odpojovat hadicky od fitru mac me to malem vztriklo do oci este ze sem mel ochrany brejle jinam bez problemu mozna si myslim ze auto uz tolik neskube jako pred vymenou a lepe tahne ale sem rad ze sem si to moch vymenit sam a nemusel jsem nikam do servisu :D :D

[img]http://img156.imageshack.us/img156/5890/picring.gif[/img][img]http://img338.imageshack.us/img338/1440/renaulttuningsamolepka2.jpg[/img]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2009 6:27 pm 

poslední dobou se mi auto dost pomalu sbírá, hlavne na rychlejší rozjezd se to vždycky přidusí a potom to jede v poho. svíčky a vzduch filtr mám nový, takže myslíte že by to mohlo být tim pal. filtrem?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2009 4:57 am 

Možné to je a i kdyby tak je to ta nejlevnější výměna na autě a určitě se tím nic nezkazí :lol:
Jinak taky skus čistič vstřikú nalejt do benzínu.Stojí kolem 150,-

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2009 7:26 am 

Tak já vždycky jednou za 14 dní koupim na benzině Vervu 100, je to hned znát, ale zas ta cena :shock: pět korun na litru rozdíl oproti naturalu je dost.Tak zkusim ten filtřik a rovonu teda i ten čistič vstřiků, když tak mám doma ještě jedny :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 02, 2009 6:00 pm 

tak jsem teď vyměnil taky palivový filtr, dal jsem co měli skladem takže filtron, jen pro ty co by si ho kupovali tak se nedivte že vám v držáku bude plavat(bude volnej a nebude mít koncový osazení na zapření filtru v držáku) . musíte ho podložit, já jsem ho podložil silnou gumou aby se nehýbal.
Jinak mám otázku, měl jsem na autě filtr jako ladiki a je plastový, jen se chci zeptat zda je to originál když je plastový? Díky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 02, 2009 6:26 pm 

krvesaj: měl by být, taky jsem měl původní plastovej a novej z hliníku ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 02, 2009 6:31 pm 

a ty voe tak to megan trpěl jak blázen, pač má auto najeto 106 tis a já ho neměnil od koupě(87tis) :-( otáčky byly ok, jen možná se mi zdá že to má lepší reakci na plyn, ale jestli to není jen moje domění.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2009 1:56 pm 

Zdravím. Taky uvažuji , že koupím ten palivový filter. Je jich více druhů? mám renault megane coach rv96 1.6 66kw. Máte nějaký tip kde to koupit ? jsem z Ostravy tak nejlépe tady, ale není to nutnost.dík

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2009 2:48 pm 

noway: zkus kouknout pod auto a podívat se, jak ten původní filtr vypadá (je na spodku auta, kousek od prahu, před pravým zadním kolem), nejlíp ho i změřit (vybírá se podle výrobce a rozměrů) ;)

Potom hledej podle modelu auta třeba na e-shopu Auto Kelly, můžeš to objednat i na pobočce přímo v Ostravě (pokud ještě funguje), adresy této a ostatních v okolí najdeš TADY...na tom e-shopu jsou různí výrobci filtrů, jsou u nich uvedený rozměry a pro orientaci i fotky ;) prodejce v kamenným obchodě by ti taky měl být schopnej poradit s výběrem...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další