Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je ned zář 24, 2017 9:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 217 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přesazení torzních tyčí
PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2014 6:30 pm 

díky chlape za odpověď :wink: a za fotky dvakrát tolik :) ještě se zeptam, nahodou co je v ty torzce za zavit vis? :)

PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2014 7:01 pm 

jak už se tu psalo M10

PříspěvekNapsal: stř srp 27, 2014 9:50 pm 

:) jj taky uz jsem to nekde zahlidl .. ale taky nekde bylo M12 :D .. jde mi spis o stoupani .. chtěl bych zkusit protáhnout zavit a když se zadari a nejak to rozdelam tak bych pak chtěl presadit torzky .. tak by se ten zavit docela hodil na vytahovani a prestaveni :)

PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 3:27 pm 

Už se to opakuje téměř podvacáté :D KLASICKÝ metrický závit M10 na který koupíš závitník v každém železářství

ex-Renault Mégane Berline Hatchback 1.6 16V 79kW r.v.2000 KLIMA - prodáno

PříspěvekNapsal: pát srp 29, 2014 5:39 pm 

Pro upřesnění je to M10x1,5

PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 1:02 pm 

diky za info ohledne zavitu a stoupani :) .. tak jsem se do toho dneska dopo pustil a naprava je venku :D .. v jednom cloveku za cca tri hodky s dvouma kafema a několika cigarama :D .. horsi bude rozhodit torzky :roll:

chtěl sem prihodit fotky, ale nejak netusim jak #-o

tak první oběti se dostavily .. neprezily obe zadní čidla abs, tak sem to dneska objel a ceny fakt super .. renault 2200 kus, auto cora 1300 kus :( .. do toho chci vymenit koncovy trubičky s mezikusem hadicky co vedou k zadním trmenum, tak renault 1300 kus a v replice sem nesehnal :( a další položky jiste prijdou :oops:

PříspěvekNapsal: sob zář 13, 2014 7:33 pm 

tak jsem to soupnul na rajce a je to :D :D :D

http://engel7577.rajce.idnes.cz/zadni_n ... -_7.9.2014

PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 8:27 am 

Teda, držím palce ať to všechno dáš zase dohromady, přiznám se, že nevím jestli bych tady na to měl ještě morál, ale možná když bych měl takovou dílnu s jámou, možná bych do toho taky šel :)

Škoda 120 GLS
Škoda 105 + Fiat Uno 75 i.e.
Škoda 110 - Barča :)

PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 11:18 am 

Å ikula. Tyhle složitější věci mi dělá servis, já se jen tak plácám co zvládnu. Olej a tak :-)

PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2014 3:42 pm 

chlapi diky za podporu :) .. když jsem delal garaz, po předchozích zkušenostech sem řekl, ze bez kanalu ani ranu :D .. uz jen na blbou vymenu oleje je to jina práce :) .. kde jsou ty casy, když jsme na konci listopadu kdy padal snih, vyndavali před barakem na hlinenym placku převodovku r R19 1,9 D .. :D .. a kazdej nam rikal .. vrchem ji ven nedostanete, to není mozny, jedine spodem .. no a po pul hodine nataceni a motani byla venku :D :D :D .. nebo když jsme na tom samym miste vyndavali z favorita motor a převodovku :D :D :D .. nj to uz nakej rok je :D ..

jinak dneska jsem zkusil rozhodit napravu .. zkousel ne protahovat torzku ramenem ven, jak se to klasicky dela, ale z duvodu chybejiciho tisicihranu :D jsme zkusili stahovakem stahnout rameno z torzky .. i po nekolikaterém nahratí se to ani nehlo :( .. tak jsme sli cestou mensiho odporu, ze to vytahneme z toho hacka co je uprostřed .. po nahrati za pomoci dvou pajcru to slo jak vino :) no a ted uz jen sehnat lis a vylisovat torzku z ramene .. a nejhorsi bude :D :D :D .. jinak mezitím pokracuje komplet rozborka spodku, venku je i taznak na kterym se mi podarilo ulomit jeden sroub :D .. tak je co odvrtávat :D .. + další kravinky, komplet odrbani podvozku, probehl první nater stetcem a další dve vrstvy pujdou uz pistoli :) .. vejfuk prosel dukladnym obrousenim a na to ze je tam cca 13 let tak vypada docela zachovale :) .. jen když ho mam venku, mam pripravenej plech, ze preplástím zadní tlumic, udelam mu druhej obal :) .. no a az bude naprava a vejfuk, tak uz jen sehnat ty zas.any cila na abs a slozit to :D :D :D

jinak se ještě zeptam .. nevite někdo jak je to s cidlama na abs na zadek ? .. když je zmerim LZ ma celkovou dylku cca 76 cm a PZ ma cca 63 cm .. ale problém je ze podle VINka uvadeji dylky 500 a 630 mm .. není mozny ze je udavana jen dylka samostatného kabelu - coz by i po zmereni odpovídalo - bez koncovek ? poptaval sem uz několik prodejen a nikde cidlo o dylce 760 mm nenasli ..

diky a soupl sem zas naky fotky :D

http://engel7577.rajce.idnes.cz/23.9.20 ... kracovani/

PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 1:15 pm 

tak jsem trosku pokrocil a pridavam par fotek :D .. když to tak shrnu, nejhorsi bylo asi puvodní napravu rozkuchat .. ze slozeni jsem mel docela obavy, ale nakonec to slo celkem dobře :) .. v konecny fazi doslo na vymenu torzních tyčí, páč uz jedna byla jaksi načnutá :D .. s tím šlo ruku v ruce natahaní novych brzdových trubiček a nastrik spodku + puvodne zamyslena vymena lozisek na prednich tlumicích .. nakonec to slo i s novejma tlumicema :D .. napravu jsem presadil když jsem ji pasoval dokupy, nasucho jsem si ji spasoval podle původního nastaveni a pak ramena o jeden zub presadil .. když jsem to dneska hodil na kola, rikam si, jestli to uz není zvednutý moc :D :D :D .. no ale uvidíme, jak se to bude chovat na silnici, az si to trochu sedne :D :D :D .. jinak me ceka další presazovani :D ale to uz bude hracka :) no a ještě mam v planu zvednou predek, ale to bude priprava přes zimu, vyroba podložek a pak jen sup tam s nima :D

http://engel7577.rajce.idnes.cz/kompletace_naprava/

PříspěvekNapsal: úte lis 04, 2014 1:44 pm 

Paráda, to musím pochválit =D> , když bych sehnal jinou nápravu, možná bych se do toho pustil taky a pak bych jen přehodil kus za kus .... pokud nebudu vědět co a jak, určitě teď vím na koho se obrátit :)

Škoda 120 GLS
Škoda 105 + Fiat Uno 75 i.e.
Škoda 110 - Barča :)

PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 10:05 am 

:) diky za pochvalu :) a když bude potřeba, rad poradim :) ..

jen jedno dnesni malé zjistení :D .. včera jsem to dokompletoval a jal se odvzdušňovat brzdy .. tak slapem slapem a kapalina z nádobky porad neubyvá :D .. pedál jde az na podlahu, pri slapnutí jakoby v pulce chodu preskocí, bo jak to nazvat :D .. tak volam a zjistuji a dostal jsem radu, at odpojim privodni trubky co jdou z hl brzd valce do kostky abs, jestli mi tam vůbec tlaci kapalinu .. tak jsem to rozhodil, kapalina zadna :D .. tak jsme to jakoby klasicky naslapali, az tam kapalina vytikala, trubky jsem namontoval zpatky a pokracovali jsme .. trvalo to docela dlouho, nez jsme protlacili kapalinu novym vedenim az na konec, ale jak zacla vytikat, rikam si mame vyhrano .. omyl :D :D :D .. po nekolikatem odvzudsneni každého kola stále stejny výsledek .. vytika uz jen kapalina - bez vzduchu - ale pedal se propada porad na podlahu .. tak jsem usoudil, ze nez tady dva dny slapat, radsi to hodim na servis at to odvzdusni tlakem. volal jsem znamymu, tak mi doporucil dle jeho zkusenosti dobrej servis, tak tam volam, rikam co a jak jsem s autem delal a bylo mi sdeleno, ze bych mohl slapat do vanoc, protože při uplnem vyprazdnení brzdového systemu se musí oživit abs přes diagnostiku :D :D :D .. tak nový zjistení :) .. takze auto uz stoji v servisu a snad do patka se na to dostanou ..

co se tyce jizdnich vlastností se zvedlym zadem :) .. mozna subjektivní pocit po dvoumesicním jezdení s favoritem :D .. vyssí posaz, auto i se zvedlym zadkem sedí v pohode, ale narazil jsem na jeden docela zavazny problém .. tim ze je presazena naprava, doslo k tomu, ze jsou kratké tlumice :D .. resp i přes to ze sedi auto na kolech svou vahou, nastavení torzek tlací napravu do pozice, kdy jsou zadní tlumice vytezené na doraz na max. takze při prejetí nerovnosti dojde k tomu ze tlumic klasicky jakoby se zmackne, ale při vracení boucha .. vrací se na max polohu .. takze zkusim obvolat zname, zda by na to nepasovaly tlumice z neceho jiného ale delší a nebo, jak uz s tim pomalu pocitam, bude pokracovat výzkum v nastavení torzek tak, aby se to zvedlo, ale zaroven aby měli tlumice prostor jak ke zmacknutí tak i k vytazení .. aby nesly na doraz .. tak je zase o zabavu postarano :D :D :D

tak jestli se do toho někdo chce pustit, tak pocitejte i stouto moznosti :D

PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2014 5:31 pm 

Tedy zajímavé poznatky =D> !
Já mám opačný problém, tlumiče mám skoro nadoraz ve spodní poloze. Chtělo by to přesadit torzky, zvednout zadek, ale u jedné mi vyrezl závit v tyči určený pro stahovák, takže fakt nevím, jak s ní ven.. :(
Nevím, nepomohla by trochu výměna tlumičů??

PříspěvekNapsal: pát lis 14, 2014 12:23 am 

nj, clovek se porad uci :D :D :D .. no můj názor je, ze vymenou tlumicu si nepomuzes .. když se nad tim zamyslim, tak tlumic jako takovej zadnou silu nemá .. když se o nej opres, tak ho zatlacis rukama, co se tyce vlastního pruzeni napravy a vysky, to je věc torzek. se zavitama v torzkach jsem mel ten samy problém, mozna je to nekde na fotkách videt .. a abych pravdu řekl, ani jsem nepocital s tim ze je budu vytahovat přes tento zavit :D .. prece uz jen tam byly cca 13 let :D .. u me to bylo "jednodussi" ze jsem mel venku napravu .. zkouseli jsme to doma sami ohrat a stahnout tameno z torzky, ale to nemas sanci. lip to jde z ty stredovy spojky .. to jsme ohrali a montpakama vytahli rameno i s torzkou .. tu jsem pak hodil znamymu, musel to ohrat autogenem a vymlátit silou .. podle me mas unaveny torzky. a nebo druha moznost, koukni jestli nemas rozvaleny silentbloky v zadni naprave, coz jsem mel ja a kuli cemu jsem se do toho vůbec poustel :D .. to taky udela dost s vyskou .. dalsi vec je, ze jestli se do toho pustis a rozhodis torzky, pocitej s tim, ze stejne budes davat novy .. ja taky myslel, ze je tam necham a jen vymenim silentbloky a torzky presadim, ale kdyz jsem videl, jak jsou v prostoru kde prochazeji silentblokem vyhnily, objednal jsem novy .. nechaj se sehnat kolem 1600-1700 stovek, teda pokud nechces origo renaultacky za 4900 kus :D :D :D .. asi jsem te moc nepotesil .. ale pocitej taky s tim, ze jestli se pustis do vyndavani napravy, dopadnes jako ja :D .. pokud ti prezejou cidla abs, tak vymenis aspoň brzdovy rozvody a kdoví co ještě ti padne do oka :D .. taky jsem planoval jen vymenu silentbloku za cca 350 kč :D :D :D .. noo a když to tak vemu, tak uz jsem hoooodne přes rozpocet :D .. az to bude komplet hodim to schvalne do kalkulačky :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 217 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další