Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je ned zář 24, 2017 9:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krokovy motorek
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 9:23 am 

Na aukru kupuji jen některé věci a tohle mezi ně nepatří, nakonec jsem koupil označení D...., ale když jsem ho měnil, tak v autě jsem měl C.... :idea: Je v tom tedy nějaký rozdíl :?:

PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 6:58 pm 

Zdravím všechny vespolek,
už si nevím rady, tak jdu do diskuze.
Mám Megan Scénic 1,6e a potkalo mě to, co asi všechny meganisty - problém volnoběžných otáček.
Při studeném startu a po dobu než se ohřeje motor na prov. teplotu je vše OK. Po zahřádí však otáčky při vyšlápnutí plynu spadnou na nulu a motor vypne. Pokud se mi podaří potom nastartovat, tak jede naprosto bez výkonu a padá.
Jízda městem přes křižovatky je horor. Jakmile nechám auto úplně vychladnout, tak zase chvíli do zahřátí jede. Tzn. 1000 ot/min při startu a potom postupně na 750 a tak 2-3km drží.

Provedl jsem následující:
kontrola svíček
výměna zapalovacích kabelů
kompletní vyčištění škrticí klapky a kanálků
propláchnutí a vysušení cívky klapky
výměna krokového motorku
kontrola hadičky podtlakového čidla

... a závada se mě stále drží. Už si nevím rady. Jel bych do servisu, ale když slyším že odbornost spočívá ve výměně všeho tak dlouho až se to rozjede, tak se mi moc nechce. Poradí někdo kudy se ubírat?

PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:18 pm 

Zdenal 215Zkus čidlo teploty, to spodní

PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 9:12 pm 

Čidlo teploty motoru (chladicího okruhu) jsem proměřil elektricky a vše v pořádku:
- přípojný konektor 1. pól - napětí +5,00 V proti kostře (nikde jsem se nedočetl, jaká správná hodnota, ale na druhém čidle, které je pro budík teploty je též napětí 5V)
- přípojný konektor 2. pól - odpor proti kostře 0,0 Ohm
- odpor čidla při 18°C 3,2 kOhm
- odpor čidla při 70°C 512 Ohm
Kontrolní hodnoty odporu čidla jsem čerpal z příručky pro údržbu.

Navíc jsem dnes vyměnil čidlo teploty nasávaného vzduchu.

Projevy motoru zůstávají nezměněny. Studený motor až do provozní teploty naprosto v pořádku. Po dosažení provozní teploty tak za 5 min kolaps volnoběžných otáček, padání, zadušení. Po prošlápnutí plynu to bublá s minimálním výkonem. Po vypnutí to jde nastartovat jen s plynovým pedálem ale volnoběh není řízen. Motor se musí nechat totálně vychladnout s pravidelnou přesností se vše opakuje.

Takže prosím o radu, kudy dál. Fórum jsem prošel křížem krážem, ale zatím jsem nenašel řešení.
Díky

PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 3:39 am 

Ahoj, popisované příznaky jsem měl s vadnou cívkou, mám dvě, každá na dva válce. Když byl motor studený vše bylo OK, když se ohřál cívka umístěná na motoru vysadila a najednou auto bez výkonu, dusení plyn na podlaze a max. jízda na dvojku atd. Necítíš nespálený benzín, mrkni pod auto k vlnovci. Po výměně svíček, kabelů, filtrů, kontrole přívod paliva, klapky, krokového motorku apod. Nakonec pomohla právě výměna cívky, nechtělo se mě věřit, že je auto vůbec schopno jet na dva válce. Někdy to bylo několik dní v pohodě, a najednou bum a vše při starém. Když se mě to stalo druhý den po servisu za 5 tis., zůstal jsem viset v nejnižším patře podzemního parkoviště v Liberci (Plaza), moc dobře mě nebylo, nakonec jsem byl rád, že jsem auto dostal na jedničku ven, na valník bych ho tam nedostal, nešlo by ven ani na navijáku a po domluvě 600,- za den parkingu taky nic moc :). Po výměně cívky v pohodě, pořád zvažuju že jednu koupím a budu vozit ssebou v autě, úmrtnost je prý veliká, cena cca 1700-2000 podle provedení.

PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2011 4:04 pm 

Zdravím.Otáčky mi lietali za studena od1500 - 2000.Dnes som vymenil krokový motorček.Po naštartovaní mi otáčky vyleteli na 5000.Ked som ho zas vybral,bol stále v tej istej polohe.Nakoniec som ho povitiahol ručne,približne do tej polohy ako bol starý.Teraz sú otáčky v takom stave ako pri strarom motorčeku. :( Vie niekto poradiť čo dalej,alebo čo som robil zle?Baterku som mal odpojenú.Dakujem.

PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2011 8:37 pm 

Klicek do prvni polohy, chvilku pockat (cca 2 az 3 s) a zpet. Parkrat to tak zopaknout a pak nastartovat.

[color=#00BFFF]Renault Grand Scenic II 1.5 Dci[/color]
[color=#0000FF]Renault Megane I 1.4 16V[/color]
[color=#FFFFFF]Renault 19 1.8 8V[/color]

PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2011 8:50 pm 

To som skúšal.Dával som klúčik do polohy ,kde sa rozsvietia kontrolky.Urobil som to aj desať x a stále nič. :(

PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 5:42 pm 

Díval jsem se u svého Megana na číslo krokového motorku - č. 7700100946, dle obchodů (např. Autokelly, Autodíly Hlubina),ale k motoru 1,4 16V patří motorek č.7700102539.
Chtěl bych se tedy zeptat zda se dá něco pokazit, když koupím ten "7700102539" (ten který tam mám jsem zatím nikde nenašel :( ).
Další otázka je zda má někdo zkušenosti s výrobci těchto motorků "Getz" a "MMO", přece jenom "originál" motorek je na můj vkus docela drahej :oops: :wink:

PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 1:56 pm 

No mě se opět dostavilo kolísání volnoběhu. Dojel sem ze servisu po výměně předních tlumičů,ložisek a čepů a jak sem to startoval teplý tak to chytlo zaskákaly otáčky a zdechlo to. Když to nezdechlo tak to při rozjezdu nemělo výkon. Stačilo to zdechnout klíčem a podruhé už to jelo. Cívky vylučuji,sou necelých 40 000km nové (VALEO). Když byly KO ty sagemy tak to teplý netáhlo vůbec a jelo to na 2 válce. Koukal sem na svíčky, ty sou oka. Všechny konektory čidel sem rozpojil a vyčistil. Rozdělal sem škrtící klapku a vyndal krokáč a bylo to uvnitř trochu mastný a špinavý. Na hrotu krokáče je vyrytá jakási drážka. Takže sem o jednal novej krokáč http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... scenic-1.8 a uvidí se. Pak už snad diagnostika.

PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2014 6:40 pm 

xTom píše:
No mě se opět dostavilo kolísání volnoběhu. Dojel sem ze servisu po výměně předních tlumičů,ložisek a čepů a jak sem to startoval teplý tak to chytlo zaskákaly otáčky a zdechlo to. Když to nezdechlo tak to při rozjezdu nemělo výkon. Stačilo to zdechnout klíčem a podruhé už to jelo. Cívky vylučuji,sou necelých 40 000km nové (VALEO). Když byly KO ty sagemy tak to teplý netáhlo vůbec a jelo to na 2 válce. Koukal sem na svíčky, ty sou oka. Všechny konektory čidel sem rozpojil a vyčistil. Rozdělal sem škrtící klapku a vyndal krokáč a bylo to uvnitř trochu mastný a špinavý. Na hrotu krokáče je vyrytá jakási drážka. Takže sem o jednal novej krokáč http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... scenic-1.8 a uvidí se. Pak už snad diagnostika.

No a nepraskla ti ta hadička pod váhou vzduchu? Zrovna se snažím najít adekvátní náhradu za tu hadičku.

PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 11:23 am 

Ne ne hadička je OK. Nakonec diagnoza ukázala lambdu a motýlka, po vyměně a vymazání chyb to jezdí jak má.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4