Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je ned lis 19, 2017 3:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nesli - Megane GrandTour, 1,6 16V RT,r. 2000 "Modrá ústřice"
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 11:44 am 

Zdravím,

cca 14 dní zpět jsem se stal majitelem Megana Combi, najeto dle všeho poctivých 156 000 Km (v r. 2005 přivezeno z Německa s jedním majitelem, v ČR taktéž jeden majitel), slušná výbava a jezdí perfektně. Po koupi dělány rozvody, vodní pumpa, olej, komplet filtry, záběrák + pár dalších drobností, do budoucna to chce zadní nový kotouče.

Při koupi jsem měl s sebou profi mechanika, který auto důkladně "proťukl" a následně udělal servis. Je ve velice slušném stavu (jak motoricky, tak koroze), tak doufám, že nějakou dobu sloužit bude.

Je to moje první vlastní auto a jsem z něho opravdu nadšený, začátky byly asi pro spojku trochu krušné (od autoškoly jsem jezdil v rodinný vochcávce s automatem a párkrát mi půjčil známý 3kový BMW, taky automat).

Má jen jednu nevýhodu - kamarádi mu dali přezdívku "Modrá ústřice" a už mu ji asi neodpářu :mrgreen: (přezdívka - francouzský auto + opravdu "teplej" zvuj klaksonu), ale co, je to super mašina :)

Výbava (RT):
- motor 1,6 16v (79kw/107ps)
- manuální klimatizace
- 4x airbag
- centrál na DO
- imobilizér
- přední okna v elektrice
- ABS
- Servo
- palubní počítač
- ovládání rádia na volantu
- mlhovky
- el. ovládaná zpětná zrcátka
- zahrádka v barvě
- výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče
- bederní opěrka
- loketní opěrka (add)
- parkovací senzory (add)
- kola 15", letní na hlíně, zímní na plechu (s poklicema :lol: )

Přidávám pár fotek:
Odjezd ze servisu:
Obrázek

Na chatě - Pohled na čumák:
Obrázek

Na chatě - Pohled na zadek:
Obrázek

Naposledy upravil Nesli dne čtv dub 10, 2014 2:02 pm, celkově upraveno 6

Předmět příspěvku: Re: Nesli - Megane GrandTour, 1,6 16V RT,r. 2000 "Modrá ústř
PříspěvekNapsal: ned črc 28, 2013 9:04 pm 

peknej peknek kombík az slouží :D

[img]http://img156.imageshack.us/img156/5890/picring.gif[/img][img]http://img338.imageshack.us/img338/1440/renaulttuningsamolepka2.jpg[/img]

PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 10:36 am 

Díky díky, taky doufám 8) :)

Jinak jak bylo řečeno, potřebné věci dány do kupy, teď plánuji nové zadní kotouče - při STK říkali, že na tom klidně můžu ještě tak dva roky jezdit, ale jsou zvlněné (axiální drážky či co) a vypadaní dost strašně + při prudkém brždění lehké vibrace do volantu, takže už pro klid duše. Dále je trochu "zfušovaný" výfuk - jeden díl je navařen krapet šikmo, občas to při řazení rezonuje (většinou spodek 2ky a 4ky, zejména pokud je více naložené auto), bylo mi řečeno, že to chce šikmej díl uříznout a přivařit tak, aby seděl jak má, ale trochu se toho bojím (následně to bude více náchylnéjÅ›í na korozi), nemáte s tím někdo zkušenosti?

Dále, při ručním mytí auta se mi povedlo ulomit anténu (evidentně už byla načatá a zarezlá v kloubu) :evil: . Originál renaulťáckou se mi nepovedlo sehnat, tak jsem použil jakousi univerzální a děs, bojím se, aby mi do vozu neteklo a navíc je otřesný příjem - nemáte někdo jeden kousek navíc, či neznáte místo, kde by se dala sehnat? Díky moc (info kdyžtak na PM).

Midganům zdar ! :)

PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 1:49 pm 

Tak drobná aktualizace:

- Origo anténu se mi zatím nepovedlo sehnat, ta uni je vážně děs, dokonce na ní šumí i FM Transmitter do CLka, zatím to zachraňuje kazeta Led Zeppelin...

- proběhla výměna baterie - původní 70Ah (nejspíše 13 let strará :D ) se odebrala do věčných lovišť, vyměněna za BOSCH 56Ah a pohoda.

- Měl jsem příležitost auto nechat zvednout, tak jsem se podíval na podvozek a paráda (teda krom výfuku), rez téměř nikde a zadní brzdové kotouče se z vnitří strany krásně probraly - nyní jsou naprosto hladké (a "stříbrné" po celé ploše), takže jejich výména ještě asi počká =D> , (i když teda z vnější strany žádná sláva - cca 1,5cm hlodlej žlábek na obou kotoučích, zbytkem to brzdí jen sporadicky)

- Teď odjíždím na 14 dní autem na dovču po republice (plán cca 1000Km), tak doufám, že to Ústřice ve zdraví přežije. Navíc s sebou beru tyčky s barvou a lakem (maska je dost oprýskaná od kamínků + po stranach ťukance od dveří jiných aut), tak proběhne oprava drobných kosmetických vad :)

- k výfuku - krom toho, že jeho přední část občas trochu drnčí, docela jsem se vyděsil při pohledu na koncovou, doufám, že to do jara vydrží :D (midgana mám v garáži)

Koncový díl výfuku:
Obrázek

PříspěvekNapsal: sob srp 24, 2013 4:17 pm 

Tak, konečně je dovolená a trocha času věnovat se Midganovi a abych nezapomněl, pár dní zpět se mi povedlo sehnat origo anténu na rádio :)

Byl jsem nakupovat, takže auťíčko dostalo novou sadu nařadí, nové žárovky do zásoby, uni pásku s textilií, pixlu s celkem odpovídající metal. barvou, pixlu s bezbarvým lakem, sadu motelářských štětců, kosmetiku, jelenici, měřič tlaku v pneu a nejspíš ještě nějaký dálší blbosti...

Jako první - Měřič tlaku, na dálnici mi při 130-140km/h krapet rapruje volant (vibrace cca 1cm do každé strany), při superhladkém povrhu to přestane (ovšem toho byly cca 2km dohromady), takže jsem přemýšlel čím by to mohlo být, kola jsou vyvážená, ale silent bloky/čepy už asi mají to nejlepší za sebou - no, pro sichr si říkám, že přeměřím tlak, jestli třeba v servisu jedno přední špatně nenafoukly - a ono mělo každé kolo v klidu 2,6, což mi přijde hodně, odfoukl jsem na 2,2 všechny, tak uvidíme, jestli to trochu změkne a vibrace ustanou.

Pak jsem si udělal radost, natáhl jsem si do plastů v autě napájení k telefonu(/navigaci, mám jej umístěný na levé straně okna dole), takže nikde nic nekouká a nehyzdí :)

Dále, co s novým nářadím?? Zahrádka se přestěhovala na odpočinkové místo vzadu nad kufrem a samozřejmě hned jsem vytáhl motýlek a pěkně jej pročistil -byly na něm nějaké železné sra*ky, sem tam zlobilo startování - teď naskočí snad po půl otáčce :)
Obrázek

Co s Uni páskou s textílií?? Bylo prasklé sání vzduchu, takže komplet dostalo nový kabát :)
Obrázek

A z čeho mám největší radost - oprava barvy a laku - auto mělo sem tam nějaký šrám (tj co šlo bylo opraveno) a co se přední haubny s maskou týče, děs běs, od kamínků úplně rozšmelcovaná. Přidávám foto haubny před a po.
haubna před
Obrázek
haubna po (není to ideální, ale lepší než předtím)
Obrázek

A abych to zakončil, po tom všem příjemné koupání Ústrice v Sanax autošampónu s voskem + rozleštění jelenicí, vyleštění Alu kol (Coyote čistit alu disků), auto jako nové - přidávám pár fotek :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: sob říj 19, 2013 5:29 pm 

Tak, ustřice má nový prvek interiéru - velice příjemná loketní opěrka :)

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 7:10 pm 

Pekný kombík a to s tymi kamienkami na kapote si to vyriesil jak si len mohol ďalšia možnosť by bolo len prestriekanie na toto je dobrá havarijná :D

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:17 pm 

Dík :) Tak tak, havarijku bohužel nemám, tak jsem klečel s modelářským štětcem, barvou a lakem, cca metr od toho to není téměř poznat, pokud člověk neví, kam se koukat ;) Přestřik by byl zbytečně drahej, stejně mi to "oťukaj" další ;)

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:20 pm 

Však to je jasné že to je drahé takto si dáš namiešať farbu štetec a máš ja si na toto dávam pozor ja tam nemam ani bodku nejazdím blízko za autami ale zima je najhoršia [-o<

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:27 pm 

Tak já už to bohužel takto koupil, a zejména náklaďáky taky radši hlídám a nechávám odstup ;)

PS Jojo, zima, nejlepší ani nevyjíždět z garáže :)

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:31 pm 

Treba predvídať a snaď tam ani nič mať nebudem :wink: a keby nejaká garáž bola tak ho tam kludne aj dám a kupim si nejakého fava na zimu :D

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:36 pm 

Musíš být jako JEDI, vidět věci dříve, než se stanou :D Tak garáž naštěstí mám, resp. garážové stání, a slušně odvětrávané, tak doufám, že ústrice nebude do budoucna reznout...

PS Brrr...Fávo, do toho už nikdy nesednu ;)

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:40 pm 

Presne tak :D :D poradím ti ja auto čistím na wapke po wapke ho leštím leštenkou a po tom dávam vosk turtle wax metalic ked to budeš takto robiť tak vidíš na foto ako vyzerá môj lak :) treba sa starať a nebude korodovať jedine tak vyfuk a tieto časti čo je normalna vec :)

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:42 pm 

ja ked som mal Fáva :D som nemal problémy zlaté komunistické autičko :D :D :D treskol si a išlo to znova bežná oprava :lol:

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:58 pm 

Tak já ústrici meju zásadně ručně na chatičce na zahradě (jen teda nevím, jak přes zimu :D ), dávám sonax s voskem a pak jelenice, výsledek je taky super, navíc ještě tak tři dny po aplikaci na tom není ani smítko, všechen prach a špínu to za jizdy krásně odfoukne a auto se blejská jako diamant ;)

Tak rez výfuku je jasná, ten jde na jaře stejně na výměnu, spíš mi jde o zbytek, přeci jen, už má něco naběháno :) A proti fávu nic špatnýho, ale byl by to šok tam z našeho mazlíka přesednout ;)

PS pokud přidáváš příspěvky, házej to jako editaci staršího, ať nenazlobíme admina :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další