Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pon lis 20, 2017 10:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: renault-welt - Megane II CC Individuál
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 3:01 pm 

Rád bych vám představil svého jako "nového" Megana II CC.
Ale spíš než tuningem bych to nazval decentním stylingem, ale aby jsme se dostali k jádru auta, tak už začnu s popisem.

Jedná se tedy o Renault Megane II CC r.v. 2006-facelift 1,6 16V 82kw a má najeto 28000km, jelikož se jedná o facelift z počátku produkce, byl první majitel autorizovaný prodejce Renault, který jej měl jako předváděcí vozidlo, auto má tudíž rozmanitou výbavu.
Ve výbavě vozu je tady skleněná střecha s protisluneční clonou, 6 Airbagů, 6 Pyropásů, vystřelovací zadní ochranný rám v případě, že by auto šlo přes střechu, černý kožený interiér, přední sedadla jsou výhřívaná, klimatizace je pouze manuální, standartní radio na CD, hliníkové pedály, vypínatelné ESP a ASR, dešťový senzor a senzor aut. rozsvícení světel, madla a kličky v imitaci leštěného hliníku a středový panel je v takovém antracitu a airbag volantu má stříbrný ozdobný kroužek, a doplňkovou protiprůvanouvou clonu, toť asi vše co se týče té standartní výbavy co auto při nákupu mělo.
A teď se konečně dostaneme k samotným změnám, auto dostalo nový celolak, jelikož auto bylo celé takové otukané a doškrábané bylo nutné ho tak jako tak lakovat, ale původní pastelová červená byla taková obyčejná a nic neříkající, tak to chtělo nějaké extra oživení, ale Renault žádnou zajímavou červenou barvu ve své aktuální produkci bohužel nemá.
Jelikož jsem chtěl zůstat u červéné, zvolil jsem po dlouhosáhlem hledání té pravé, barvu z kolekce BMW Individuál, a to Vermilion Rot Effect Metallic, jedná se o měnící se barvu v závislostí na svitu slunce, pokud je pod mrakem, je barva taková tmavě vinově červená, naopak pokud je zcela jasno a slunečno, je barva sytě vínová až cihlová, záleží na úhlu pohledu.
Co do zbytku optiky auta, byl přední nárazník osazen podspoilerem od firmy GiaCuzzo a veškere lišty nárazníků jsou v barvě vozu.
Co do podvozku, jediná změna nastala ve snížení, jelikož každý Megan je jak Offroad, tak jsem inplantoval pružiny pro snížení od firmy Eibach/Renault -25mm. A hlavní základ který dělá auto jsou kola, auto jsem pořídil na zimní a jeste k tomu nekompletní sadě plechových kol, tak bylo tak jako tak potřeba pořídit nová kola letní, v zimně s ním jezdit nehodlá, jen za hezkého suchého počasí, a tak jsem zvolil kola od MS Design 7,5x17" ve dvoudílnem designu, lakované středy a nerezový leštený límec.
Co se týče hudby, tak zatím jsem vyměnil pouze repro, předky jsou osazené 2-komponentními repro značky Pioneer ze serie Upgrade-series 130mm, kde se vše mění bez uprav za stávající repro o výkonu 180w max a zadní 2-koaxiální repro Mutant X 130mm.
Další změnou je montáž Xenon sady do originál projektorových světel, jelikož přístup pro výměnu žárovek je opravdu šílený, radějí jsem zvolil kvalitní xenony které s dobrou péčí vydrží 4 roky, přední i zadní oranžové žárovky blikačů jsem vyměnil za Philips SilverVision se zrcadlovým efektem v klidném stavu, a pak boční blikače které jsou mléčně bílé vyměnil za čiré chromové od In.Pro. Jelikož jsem chtěl také zvětšit komfort, pořídil jsem modul pro automatické otevírání nebo zavírání střechy, zkráceně stačí jednou zmáčknout spínač a vše jde naprosto samo, než otravně držet celou dobu čudlík než se vše otevře a opět zase zavře, montáž byla velice snadná a zabrala pouhých 30 minut sevším všudy. A na jednu věc bych uplně zapoměl, jelikož auto nemělo rezervu, tedy jen opravnou sadu pro zalepení, která vyřeší jen dírku po šroubu, nikoli po skobě, bočním průrazu nebo svlečení pneu z disku, sehnal jsem uzké dojezdové kolo z Laguny 1, abych měl jistotu že i někam po defektu a následně výměně dojedu bez cizí pomoci.

A co do plánovaných úprav přemýšlím dát lakovaný pruh mezi čelním oknem a střešním sklem do černé lesklé barvy, případně celé oblouky odpředu dozadu dat do černé. Nejlépe asi folií, pokud by se mi to znelíbilo aby šlo vše bez potíží opět vrátit do původního stavu.
Možná ještě standartní radio vyměnit za radio VDO Dayton nejvyšší řady s MP3 a i 1din changer na 4 CD pod rádio místo kastlíku.
Na jaře bych rád nalakoval nějaké části krytů motoru a krytů kolo motoru a předního čela do černé lesklé a do barvy vozu.

To je asi tak vše co bych vám mohl zde napsat, už jen ty fotky tu chybí, ale budou níže.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2010 11:21 pm 

Nádherné :supz:
Luxusní :supz:
prostě paráda :supz:

At´dobře slouží...... Pěknej KOČKOLAP :smt016

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 3:16 pm 

Moc pěknej megánek ať slouží :-)

http://www.vorlovsky.wbs.cz občas aktualizuji

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 4:29 pm 

znamenitý kousek ;)

(Pancho159)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2010 10:37 pm 

JJ, děkuji. Momentalně v zimním spanku, ale jak se uděla hezky, tak zase bude jezdit. :)

Předmět příspěvku: Re: renault-welt - Megane II CC Individuál
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 5:28 pm 

Ahoj, auto máš krásně udělané. Pořídil jsem cabrio ženě. Zaujal mě ten modul na auto. stahování střechy jak píšeš. Můžeš mi prosím napsat kde se dá koupit, za kolik případně napsat jak a kam se namontuje.
Předem děkuji.
P.S. snad to bude ještě aktuální, když jsi to psal před 4 roky :)

Díky L3ON