Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je úte lis 13, 2018 3:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2007 9:47 pm 
Elitní člen

Tak to je, myslím, dost dobrá překážka pro zloděje, který chce s autem odjet!

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Překážka pro zloděje?...
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2007 9:56 am 
Elitní člen

needyx píše:
Ja si idem dat namontovat skryty vypinac. Podla mna je to dobra vec pretoze na to nieje zlodej pripraveny.

Mas uz ten skryty vypinac namontovany ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2007 10:40 am 
VIP člen

Mirec ja ho mam tiez: myslim si ze spoliehat sa na zamknute dvere a alarm je samovrazda. este tak aspon dva mechanizmy :)

+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Bike Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2007 8:11 pm 
Nový člen

Nechá se něco takového namontovat i na Megane II? Popř. za kolik? Byl by problém se zárukou?

Předmět příspěvku: kradez?
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2007 8:37 am 
Nový člen

Ja nevim jestli je to nejlepsi napad, ale od te doby co mi tady vykradli uz jedno auto v Pribrami,a mam ted novy,Megana II dci z 2003, zaplatil jsem si pojistku proti kradezi, a uplne klidne spim, nekdy, jako treba ted kdyz jsem nemocnej,ani nevim jestli auto pred barakem stoji. Fakt se mi strasne ulevilo...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2007 10:35 am 
Moderátor

to jartoo-je to dobrý nápad :smt023 Za nejen klidný spánek to stojí :roll: :smt015

Předmět příspěvku: klidek, pohoda jazz
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2007 11:27 am 
Nový člen

ja myslim ze urcite, nemam ani alarm, proste nic..... mel jsem to bez pojisteni jen jeden den venku, a na parkovisti jsem to nechal zatarasit 2 autama kamose. Ten sever Cech je drsne:) neni to ani audi, ani vw, ale krade se vse. znamej si nechal dat nejakej system cca za 25tisic do svy upraveny c2,ale proste nicemu neverim, ukradne se vse, a minimalne na dily to pak nekde potkate....navic v pojistce je i porti vandalum, kroupy atd, ja se ted nebojim vubec niceho....
muzete mit stesti a nikdo vam vaseho milacka nikdy nestipne, ale taky muzete mit stesti opacny, ze se hned jak koupite nekomu zalibi
Pozn. nejsem pojistovaci agent:)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2007 8:42 pm 
Nový člen

Nevim jestli je pojistka takový terno. Svoje auto pojištěný mám (musim - leasing), ale když by se nedejbůh něco stalo, tak stejně všechno shrábne leasingovka a já dostanu tak na pivo.... (myslim si).
Máte s tim někdo zkušenosti - kolik zbyde po "uspokojení potřeb leasingovky", když by mi to třeba čórli?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 8:39 am 
Vážený člen

Dej si do Googlu "Bump key" a mas to jak na dlani odevsad a v libovolne podobe. Vcetne Wikipedie :-).
Pokud teda nemyslis to konkretni video kde to ukazoval nejakej rusak primo na zamcich radici paky.

Ve zkratce: V soucasnosti neexistuje zamek, ktery by touto metodou nesel otevrit*. Rychly, bez namahy a dle tvrzeni s minimalnimi naroky na zkusenost. Paradoxem je ze skoro plati pravidlo "Cim drazsi a 'lepsi' zamek, tim snadneji lze touto metodou otevrit".
Nekteri vyrobci uz nejake kroky podnikli, ale zda se ze vysledek celeho jejich snazeni je, ze na tom zamku budou videt alespon stopy takoveho vniknuti (i kdyz to pry pak uz zalezi jen na sikovnosti toho zlodeje). Nicmene se zda, ze je to pro vyrobce dostatecny duvod k tomu aby si hned vylepili "certifikat" (nebo jinou cedulku) ze jsou "Bump proof".
Kazdopadne tim ma byt alespon zabraneno tomu , ze te pojistovna posle do ksa, protoze "na zamku nebyly zjisteny zadne znamky nasilneho vniknuti". Bohuzel v pripade auta ti to moc platny nebude, protoze uz nebude na cem ty znamky nasilneho vniknuti hledat (leda tak na prazdnem misto na parkovosti).

*) Vim jen o zamcich znacky Abloy ktere tomu odolavaji a to diky jejich zcela odlisne konstrukci - nepouziva pruzinky a stavitka.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:05 am 
Vážený člen

A sakra, on ma tenhle topic vic jak jednu stranku :-)

No, proste ten muj post patril k tematu probiranemu na prvni strance (konkretne to byla odpoved na posledni post na prvni strance).

Předmět příspěvku: Re: Překážka pro zloděje?...
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:12 am 
VIP člen

Mirec píše:
needyx píše:
Ja si idem dat namontovat skryty vypinac. Podla mna je to dobra vec pretoze na to nieje zlodej pripraveny.

Mas uz ten skryty vypinac namontovany ?

jasne ze mam :) dokonca ani Mavrik my ho nenasiel takze by mal byt spraveni dobre :)

www.meganeklub.sk

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:17 am 
VIP člen

hozjacz píše:
Nechá se něco takového namontovat i na Megane II? Popř. za kolik? Byl by problém se zárukou?

myslis skryti vypinac? Ak ano da sa to namontovat a je to docela jednoduche a bude ta to stat kusok kabla jedne vypinac a tak pol hodku roboty :) Najlepsie je ked si to clovek spravi sam aby o tomn ikto nevedel :)

A ja myslim ze na zaruku by to nemalo mat vliv

www.meganeklub.sk

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:24 am 
Vážený člen

needyx píše:
Najlepsie je ked si to clovek spravi sam aby o tomn ikto nevedel :)
Blby je, ze tady narazis na to, ze spousta lidi to da na skoro stejny misto - pod palubku :-). U jednoho auta jsem ho mel za otviranim haubny a i dalsiho zase pod stredovou konzoli. A nikdo mi nevymluvi me presvedceni ze to jsou jedny z nejbeznejsich mist.
I ti s nejvetsi fantazii to nakonec daji tam, kam na to ridic ze sveho mista dosahne, takze takova tajnost to zase nebude, protoze tolik variant zase neni.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:28 am 
VIP člen

no to je pravda ze si to das tam kde na to z miesta dociahnes. Ale tak ci tak pokial to urobis dobre tak to nieje zas take lahke najst bo to moze byt na x miestach. Aj treba to spravit tak aby sa to nedalo vystopovat po kabli.

www.meganeklub.sk

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 11, 2007 9:45 am 
Vážený člen

Spis je nutne to brat nikoliv jako prekazku, ale jako levny prostredek ke zpomaleni.
Taky neni blby napad (aspon jsem si to myslel v dobe kdy jsem to tam pachal) to mit ne jako vypinac, ale jako prepinac spinanejch +12V mezi benzinovym cerpadlem a monostabilnim klopakem spinajici klakson a sirenku umistenou uvnitr kabiny. Jenze to uz je lehce komplikovanejsi reseni nez jen vypinac a i tak jsem to bral jen jako zneprijemneni prace pripadnemu zlodeji.

Kabely - nevim jaka zlomyslnost mne k tomu vedla, ale tahl jsem je ve spolecnych svazcich originalni kabelaze :-).

Mimochodem pozdeji, kdy jsem tam nechal namontovat Jablotron*, mne prekvapilo ze ten clovek co to tam montoval si delal obdobnou praci plus kazdy kabel ktery musel jit vlastni cestou motal tak, ze vypadal jako soucast originalni kabelaze.

*) Moje reseni bylo jako imobilizer mozna dobre, ale neresilo kradeze veci v aute. Proste jednoho dne prijdu k autu, auto odemcene (na 100% jsem ho zamykal) a chybejici kde co - vcetne krabicky Energitu. Naopak autoradio (tehda to byl Becker Avus) tam na mne pockalo. To bylo poprve a bylo to beze stop vniknuti. Prze jsem vedel jak snadno lze imitovat infra dalka (sam jsem si takhle otevrel vlastni auto pomoci IrDA na PDA), doslo k jejimu odstrizeni. Dalsi kradez probehla protocenim zamku v plechu -> namontovani Jablotronu a vyndani tahel ze zamku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další