Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je úte dub 23, 2019 11:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nenaskočí motor, ale p. čerpadlo a spínací relé v pořádku.
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2019 7:10 am 
Nový člen

Zdravím, řeším takovýto problém: Vlastním Renault Megan Combi 1.4, r. 1999.
Asi po měsíci co auto stálo, se mě nepodařilo nastartovat. Baterka nová a plně nabitá, imobilizér funkční a všechny pojistky co jsem kde našel, jsou v pořádku. Pátral jsem a zjistil, že nenabíhá palivové čerpadlo. Podíval jsem se tedy do reléové skříňky se spínacím relé palivového čerpadla, které jsem vyzkoušel, proměřil a vypadá, že je v pořádku. Tak jsem pokračoval dál a otestoval samotné palivové čerpadlo připojením 12V na kontakt který vedl ze spínacího relé k čerpadlu a ono se normálně rozeběhlo. Dále jsem tedy ještě měřil napětí na konektoru relé. Na pinu [85] bylo konstantních 12V, které napájí cívku relé a z pinu [86] by se mělo (předpokládám) připojením k zemi sepnout, ale to se jaksi neděje. Podezřelé je i napětí na kontaktu [30] což bych očekával, že sepnutím by mělo napájet čerpadlo. Je tam ale 12V jen když je klíček na první pozici, když se přepne do pozice druhé, rozsvítí se kontrolky, tak napětí spadne na nulu. Pro ilustraci přikládám foto viz příloha.
Neporadil by mě prosím někdo, kde mám měřit ještě dál, nebo i za poskytnutí schématu zapojení této elektrické části bych byl také vděčný.

Dušan K.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Nenaskočí motor, ale p. čerpadlo a spínací relé v pořádk
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2019 4:30 pm 
Nový člen

Tak opraveno, byla to uhnilá pojistka (30A) ve skříňce vedle baterky. Ta těsnící guma pod předním sklem je už trochu unavená a zřejmě do těch míst zatýká.
:D

Nejlevnější povinné ručení