Obsah fóra

Renault Megane

...raďme si navzájem a podělme se o zkušenosti!
Právě je pát led 18, 2019 10:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna převodového oleje - dilema
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2016 6:19 pm 
Aktivní člen

Zdravím, asi před 4000 km jsem nechal vyměnit olej v převodovce, dal jsem tam TOTAL total transmission 75 W -80. Bohužel jsem se nedávno dočetl, že je tento olej určtený především do převodovek od PSA, o renaultu ani slovo. Nevím, zda mi tento zvuk dělala převodovka před výměnou ale v určitých otáčkách dejme tomu okolo 3000 slyším jak převodovka jakoby slabě píská/hvízdá, nevím jak popsat :D
Mám neprodleně tento olej vypustit a nahradit originálním elfem a nebo tento olej nemůže převodovce nikterak ublížit? 2002 1.4 16V 5d
Díky

Nejlevnější povinné ručení

Předmět příspěvku: Re: Výměna převodového oleje - dilema
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2016 7:55 am 
Vážený člen

jezdil jsem na něj a žádný problém, myslím, že specifikaci Renaultu splňuje - 75W80 to je, GL4+ také, takže problém bude asi jinde

PříspěvekNapsal: pát led 04, 2019 2:12 pm 
Nový člen

schneefall píše:
Zdravím, asi před 4000 km jsem nechal vyměnit olej v převodovce, dal jsem tam TOTAL total transmission 75 W -80. Bohužel jsem se nedávno dočetl, že je tento olej určtený především do převodovek od PSA, o renaultu ani slovo. Nevím, zda mi tento zvuk dělala převodovka před výměnou ale v určitých otáčkách dejme tomu okolo 3000 slyším jak převodovka jakoby slabě píská/hvízdá, nevím jak popsat :D
Mám neprodleně tento olej vypustit a nahradit originálním elfem a nebo tento olej nemůže převodovce nikterak ublížit? 2002 1.4 16V 5d
Díky

je to veliký problém, protože převodovky , aspoň u starších aut, potřebují Elf. Ten je přímo vyvinutý pro Renaulty (samozřejmě své dělá i reklama), ale já koupil Total do převodovky a nedalo se řadit. Dokonce jsem napsal do Totalu a oni mi přiznali, že sice parametry jsou stejné, ale Elf je Elf a má jiné další specifikace specialně pro Renault převodovky. Koupil jsem El do daného modelu a řazení jako u nevého auta. Další věc je, že nesmí být nižší hladina oleje než má být (to určuje zátka se sklem). pokud je hladina OK, tak je to v pořádku.

PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 6:16 pm 
Elitní člen

Nevím jak modely 2002,ale můj 1996 rozhodně žádný olejoznak(zátku se sklem) nemá a pochybuju že nějaký jiný ano.Hladina oleje v převodovce musí být po okraj napouštěcího otvoru,který je zároveň i otvorem kontrolním.Prostě jakmile začne při napouštění olej vytékat ven,tak počkat až doteče,namontovat zátku a šmytec.Další věc je,že po výměně oleje začně zpravidla valit olej kolem gufera víc,než tekl do výměny a jak je známo,tak kvůli výměně gufera je třeba rozpůlit převodovku do čehož se logicky nikomu nechce.Na netu jsou sice k dohledání návody,jak to udělat i jinak,ale to je samozřejmě na vlastní nebezpečí.A olej TOTAL 75W 80 tam opravdu nepatří i když má stejnou specifikaci a je to prakticky jedna firma.Před pár lety jsem taky psal dotaz do TOTALu a bylo mě odepsáno to co kolegovi nade mnou.Do převodovek Renault prý jedině Elf.

Nejlevnější povinné ručení